FOTO ALLEYCAT MARECKI
Marecki - 12.11.2011


Innowacyjna odsłona EINO przeszła niniejszym do historii. Tym razem Marecki zafundował Alleycata z fotograficznym zaliczaniem punktów kontrolnych. Pomysł przyznaję godny uwagi przy małej ilości starujących. Ruszyło nas jedynie 8 gniewnych.
Zapuszczam na starcie mały żart o okolicznościach stadionowo-milicyjnych. Organizator Marecki odwołał więc jeden z  punktów w podejrzanej okolicy. Po bardzo krótkich organizacyjnych ceregielach ruszam żwawo z pomysłem zaliczenia jedynego punktu na Zawodziu.
 
1.   Lekko zwalniając fotografuję formę przestrzenną o kształcie bardzo strzelistym.
2.   Trasą UE mknę w kierunku kolejnej formy przestrzennej która jako żywo przypomina wczorajszego orła w koronie w swoistym stylu logo a'la pzpn.
3.   Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym docieram do punktu kontrolnego elbląskiej komunikacji nieświadom jeszcze tego co czeka mnie dalej.
4.   Tu niestety muszę poczekać chwilę na "żelaznego konia" pod tytułem "tramwaj". Elbląskie jeżdżą na GPS i w miarę punktualnie. Mój pech.
5.   Do Bażantarni i przejazdu rowerowego docieram bezproblemowo po drodze mijając się z Marcinem_Ch.
6.   Spotykam się na ulicy Chrobrego z Tomarem. Dalej na Agrikola mam małego pecha gdyż kierowca autobusu linii numer 8 blokuje przejazd oglądając sobie mecz Olimpii. W Skateparku na Dolince małolaty na mój widok biją brawo i mówią, ze jestem czwarty.
7.   Dla niepojętej zawodniczej zasady zaliczyłem punkt znajdujący się w strefie odwołanej przez Mareckiego (na mój wniosek). Nie mogłem sobie jednak odpuścić by przebić się przez kordon milicjantów. Poznałem moc magicznego słowa "sorki". Funkcjonariusze normalnie wymiękli na mój widok. Otarcie się o "milicjanta" bezcenne, kartę startową mam nadal na mapniku. 
8.   Elbląskie miasteczko naukowe po dawnych koszarach zaowocowało sfoceniem zza ogrodzenia parkingu rowerowego przy III LO. Mijamy się z Markiem_B i Rafim. 
9.   Na Bema 65 szukam i szukam, aż wreszcie odnajduję poniemiecki kafel z napisem przy schodach.
10.   Na Traugutta mam w obiektywie odrestaurowaną kamienicę.
11.   Stojak rowerowy na Czerwonego Krzyża zupełnie nie przystaje do instytucji która ma tam swoją siedzibę.
12.   Przez Ebowo przejeżdża jeszcze kilka pociągów dziennie, w tym nawet jeden pod tytułem "TdP". Wobec wszechmocnego PKP przejazd na Malborskiej jest tradycyjnie zamknięty lecz co mi tam.
13.   Mural ZKS na Gwiezdnej i spotkanie z Tomarem. O jedną fotkę za dużo, ciśniemy ile się da.
Meta.   Różnymi drogami pokonujemy ostatnie kilkaset metrów. Tomar niestety pierwszy dopada schodów prowadzących do Czik-Czuka.
 
   
wyniki według organizatora
       
  1.   Tomar66  
2.   Darecki  
  3.   Modo  
4.   Marcin_Ch  
  5.   Jarhaw  
6.   MarekB  
  7.   Rafi  
8.   Czik-Czuk  
 
Mój przejazd       
       

Pokonany dystans:

 -  20,58 km    
Czas mety:  - 0:59 h    
Czas jazdy:  - 0:55 h    
Średnia prędkość:  - 22,59 km/h    
V max:  - 41 km    
 

Fotki ESR