ELBLĄSKI ALLEYCAT
Marecki - 03.12.2011


Podczas XVIII EINO wystartowała z Placu Słowiańskiego rekordowa ilość 36 rowerowych dusz.

Krótka chwila na zastanowienie i opracowanie marszruty. Ruszam spokojnie w trasę by zaliczyć wyznaczone 14 punktów kontrolnych. Większość lokalizacji znam na bank. Na pierwszy ogień idzie ten najbliżej położony, który jest widoczny z miejsca startu.
1. - (8) PLAC SŁOWIAŃSKI - Dąb Marek.
W dalszej wędrówce trafiam na Stare Miasto. Tu jak się okazuje na mecie jako jeden z dwóch zawodników poprawnie spisuję metraż mieszkania wprowadzając sporą konsternację nawet u samego organizatora. Jakbym czuł diabła pod skórą wykonuję jedyną wiekopomną fotkę na całej trasie.
2. - (2) STARY RYNEK - nowa kamieniczka,
Dalsze punkty zaliczam w kolejności:
3. - (6) PANIEŃSKA 16.
4. - (1) 3 MAJA - forma przestrzenna.

Musiałem sobie trochę poczytać informację o 1 Elbląskim Biennale,
5. - (3) BAŁUCKIEGO 16F - siedziba Sponsora ERGO HESTII,
6. - (10) WOJSKA POLSKIEGO 1.

Tu w biegu zapamiętuję numer pokoju i pruję dalej, by nie tracąc czasu zapisać go na następnym postoju zlokalizowanym na  zielonym trzepaku do dywanów w formie naklejki, 
7. - (14) WILLOWA/WYCZÓŁKOWSKIEGO.
8. - (7) AGRYKOLA - cmentarz wojskowy.
9. - (9) SŁONECZNA/STRUGA.

Kolejna jazda bez trzymanki, zapamiętuję z reklamy Pelikana słuszne 105 kroków. Na mecie okazuje się, że byli tacy co odmierzali kroki dosłownie.
10. - (11) BRZOZOWA - PIZZERIA CZIK-CZUK.
Zdobywam firmową nalepkę od Piotra i traktując imprezę luzacko mam dodatkowy czas na złapanie kawałka smacznej bonusowej pizzy. Przeżuwając spokojnie pyszny kąsek udaję się w dalszą drogę,
11. - (12) TRASA UE/BROWARNA.
12. - (13) WIEJSKA/OKULICKIEGO.

Tu następuje kulminacyjny punkt tej edycji EINO. Jako, że ostatni raz dzwoniłem z budki telefonicznej w 1981 roku, kiedy to ZOMO i Milicja wprowadziła towarzyskie rozmowy kontrolowane, pojawił się z mojej spory problem natury technicznej. Gdzie jest numer? Nie mam karty chip. Zamotany totalnie obchodzę budkę kilka razy, tarmoszę słuchawkę wołając "to ja, Darecki". W pewnym momencie nawet jestem gotów wyrwać budkę i zawieść ją na metę. Sytuację ratuje tajemniczy przycisk "D". Ruszam dalej,
13. - (4) PŁK. DĄBKA/PIŁSUDSKIEGO.
Trzynasty punkt okazuje się całkowicie pozbawiony pecha. Uff, do mety. Na podjeździe w Bażantarni oglądam się i nikogo nie widzę. Nagle z boku wyskakuje Modo. Nie mam szansy. Widzę znak szlaku lecz na ten moment jestem daltonistą. Ja widzę niebieski, a przepytana publika krzyczy, że to jest zielony. Wierzę wiernym kibicom.

14. (5) MARYMONCKA 6.  META

Karta ląduje w rękach Mareckiego. Wynik dzisiejszego EINO zaskoczył mnie totalnie. Zaważyło prawidłowe odczytanie punktów. Dyskusjom przy pysznej grochówce nie ma końca.
Wielkie brawa dla Organizatora. Podziękowania należą się również Sponsorom, Kibicom i oczywiście wspaniałym Zawodnikom.

W tym miejscu do podejrzenia fotki trasy zaplanowanej przez organizatora, moja trasa oraz karta kontrolna.

 
Mój przejazd     
     

Pokonany dystans:

 -  16,72 km
Czas mety:  - 0:58 h
Czas jazdy:  - 0:47 h
Średnia prędkość:  - 21,52 km/h
V max:  - 38 km
 

Fotki ESR

Zerknijcie też na Klasyfikację Generalną EINO