ELBLĄSKI ALLEYCAT
Marecki - 24.03.2012


Na starcie dało się zauważyć, że Marecki ma wielki dar przekonywania.  Na trasę XXI EINO ruszyła wyjątkowa ilość uczestników w liczbie 64. Oprócz starych wyjadaczy na starcie Elbląskiego Alleycata stawiło się natenczas całkiem spore grono wszelkiej maści nowicjuszy. Pogoda była śliczna i godna tego sobotniego rowerowego dnia. Cel jak najbardziej szczytny czyli rowerowa zabawa okraszona sporą nutką rywalizacji.  Bezcennym było zobaczyć zawadiacki błysk w oku niektórych czupurnych zawodników. Do walki po zobaczeniu mapy zachęca mnie lider Tomar66. Stwierdza, że mam spore szanse by nie być ostatnim w dzisiejszej stawce.

Rzut oka na mapę, obranie strategii i ruszam spokojnie na Starówkę. Tam ledwo, co mogę się dopchać do tablicy przy hotelu. Zgodnie z planem jazdy jako drugi punkt zaliczam przystanek PKS na Warszawskiej. Tu robi się już nieco luźniej.
Potem już idzie pomału i jak z przysłowiowych nut. Jadę sobie spokojnie przez kolejne punkty po drodze mijając milicyjne patrole czujnie nastawione na kibiców Arki Gdynia. Przy Papieskim Krzyżu nadziałem się na filmującego Tomara. Ja jestem zaskoczony, że go tam widzę. On jest zaskoczony z kierunku, z którego zdobywam punkt.

Dalej przez moment walczę z imiennikiem Darkiem i pod prąd mijam Moda. Zaświtała mała myśl – walczyć o miejsce na podium.

Trasę pokonałem zgodnie z założeniami organizatora z wynikiem pozytywnym. Punkty opisane jak najbardziej prawidłowo. Badanie krwi na mecie pokazało, że miałem OB równe 2.

Na koniec nasuwa się taka dziwna myśl. Jak się jedzie czujnie to na trasie widać wszystko nawet duety co to nie zaliczają osobiście wszystkich punktów.


punkty kontrolne XXI EINO    
Dane mojego przejazdu : XXI EINO
     

Pokonany dystans:

 -  17,28 km
Czas mety:  - 0:51:00 h
Czas jazdy:  - 0:44:22 h
Średnia prędkość:  - 23,39 km/h
V max:  - 40 km

Fotki ESR