30 PREHARPAGAN

24.09.2005   Postanowiliśmy z Mikołajem pojechać w okolice Czerska by zwiedzić czysto turystycznie tereny gdzie zaplanowany jest 30 Harpagan. W piątek wieczorem dowiaduję się z bardzo dobrze poinformowanego źródła, że planowana jest zmiana miejsca bazy z Czerska na Rytel - (oficjalny komunikat ma się ukazać na dniach). Dla nas bazą wypadową na ten wyjazd pozostaje jednak Czersk.
Wyruszamy o 6:40 z Elbląga i po pokonaniu 115 km samochodem lądujemy w Czersku. Ruszamy w trasę wyznaczając sobie kolejne punkty strategiczne na bieżąco.
Wyjeżdżamy w kierunku na Malachin i kolejno zaliczamy Cegielnię, Kwieki, leśniczówkę Płecno, Giełdoń nad jeziorem Trzemeszno, Okręglik i docieramy do zapory w Mylofie.
Do Rytla docieramy nieco skomplikowaną drogą przez rezerwat Mątne. W samym Rytlu robimy inspekcję zwracając szczególną uwagę na ulicę Szkolną oraz sam budynek szkoły. 
Dalsza droga to TJ-owe punkty w leśniczówce Kosowa Niwa, akwedukt Fojutowo oraz nieco skomplikowaną trasą Legbąd, Klocek, Barłogi, Rzepiczna by dotrzeć do Rosochatki. Ponieważ stan licznika jest bardzo cienki zahaczamy jeszcze o Okoniny i lasami wracamy do Czerska. W samej końcówce mijamy Ostrowite, a w Ustroniu spotykamy zagadkowy znak drogowy.

Warto było zrobić sobie taką 105 kilometrową przejażdżkę :-) 


a to obrazki z trasy