42 PREHARPAGAN - ELBLĄG 10.09.2009

 

Jak już powszechnie wiadomo 42 Harpagan odbędzie się w Elblągu w dniach 14-16.10.2011.

Tomek "TJ" Szot organizator dotychczasowych czterech PreHarpaganów i tym razem umożliwił nam możliwość wspaniałej zabawy z akcentem położonym na dokładne poznawanie terenu w okolicy Elbląga. Uczestniczyłem drugi raz w jego przedsięwzięciu i jestem bardzo zadowolony. Mapy wypasione i jak przystało na takie imprezy lekko w pewnych fragmentach nieaktualne. Na starcie dobra czterdziestka zawodników i wspaniała atmosfera. Jedni jechali solo inni łączyli się w teamy. 

Podczas trasy udało się mi dwa razy mocno zbłądzić.
Jeden raz z mojej winy pociągnąłem towarzystwo w Lesie Kadyńskim w zabłoconą przecinkę nie w tym miejscu, co trzeba.
Drugim razem błądziłem w dziewiczym terenie po łące nad Bałdą w okolicy miejscowości, Baranówka szukając przebitki, do Biedkowa.
Potem poszło już jak po drucie, lecz trzeba było zaiwaniać, co sił. Będąc rozsądnym nie wpisywałem potem punktów na pałę. Normalnie to nie boli, bo i po co się niepotrzebnie spinać skoro to ma być dobra zabawa.

Wyniki to sprawa drugorzędna. Wygrał Mikołaj, chociaż nie była prowadzona żadna oficjalna klasyfikacja. Mój wynik w granicach przyzwoitości. Całą trasę pokonywaliśmy wspólnie z Jarhawem. W pierwszej części mojej trasy uczestniczył Michał "Mickey" Nowaczyk, a w drugiej Tomar. Panowie wielkie dzięki, jechało się wspaniale i było, o czym pogadać. Wieść gminna niesie, że zawiązało się towarzystwo rycerzy czerwonego serduszka.

Pizzeria Czik-Czuk gdzie ulokowana była meta, bodajże nie przeżyła jeszcze takiego najazdu rowerowego. Makarony schodziły jak świeże bułeczki i tu wielkie podziękowania dla Piotra za sprawną obsługę ubłoconych gości.


 
 
 
Dane statystyczne z mojej trasy:
- zaliczone punkty 9/12
- przeliczeniowo 32/41
- przejechane: 156,04 km
- czas jazdy: 7:27:47
- czas mety: 8:40:00
- średnia: 20,90 km/h   - prędkość max: 49 km/h
 
Start - 1 - 3 - 4 - 6 - 9 - 12 - 11 - 10 - 7 - Meta.
 

szczegółowe informacje organizatora TJ na Forum Harpagana

 

cichy i bezgratisowy pośrednik Darecki