ŚCIEŻKI ROWEROWE ELBLĄGA


ŚCIEŻKA ROWEROWA PRZY RZECE KUMIELI
odcinek od ul.Grunwaldzkiej przez Malborską do rzeki Elbląg

Ścieżka ta stanowi odnogę od ścieżki przy ulicy Grunwaldzkiej (1) punktem orientacyjnym jest stacja paliw Statoil. Jedziemy cały czas wzdłuż małej rzeczki Kumieli. Początkowo ścieżka biegnie tyłami starych hal fabrycznych (2), przecina jedną z dróg dojazdowych do terenu Giełdy Elbląskiej (3) - w tym miejscu przejazd przez jezdnię jest zupełnie nieoznaczony! Na wysokości marketu "Leader Price" mamy przeprawę małym mostkiem na prawą stronę rzeczki i dalej jedziemy (4) aż do ulicy Malborskiej.


1

2

3

4
Tu niestety ścieżka urywa się i po łagodnym skręcie w lewo poruszamy się jezdnią lub wąskim chodnikiem aż do torów kolejowych - (odcinek około 100 metrów). Za torami skręcamy w lewo w ulicę Fredry i zaraz w prawo - już jesteśmy na właściwej ścieżce (5), po prawej stronie rzeczka a tuż za nią równoległa Malborska. Drobny przejazd przez małą uliczkę Kilińskiego też jest nieoznaczony. Cały czas kierujemy się na wieżowce dzielnicy Zatorze (6). Czeka nas tu znów zupełnie nieoznaczony przejazd przez Malborską, a jakby tego było mało stoi jak byk znak zakazu ruchu (7) - paranoja totalna. Koniec paranoi w dalekim tle widzimy most trasy E-7 (8). Tu już można ostro przycisnąć.

5

6

7

8
(9), koniec traski zakończonej małą pętelką. Na liczniku mamy 2,1 km. Ostatnie zdjęcia pokazują widok trasy z wysokości drogi E-7, pętla (10) widok Zatorza (11).

9

10

11
ŚCIEŻKI