Rowerowy Rajd Dookoła Polski
Incydent elbląski - obserwacja ESR


03.08.2009 - dzień pierwszy

W samo południe czterech elblążan wyrusza w trasę na spotkanie uczestników Rajdu. Przejeżdżamy przez Milejewo, Pogrodzie, Frombork, Braniewo. Po pokonaniu 49 kilometrów w okolicach węzła Maciejewo spotykamy trójkę uczestników Rajdu.
Piotr, Joanna oraz Matys w tym momencie mają już w nogach 2.800 kilometrów.

Pierwszy postój w drodze powrotnej do Elbląga zostaje ogłoszony w Fromborku gdzie zabawiamy dobrą godzinkę. Po lekkiej wspinaczce do Pogrodzia zjeżdżamy do Tolkmicka. W uśpionym miasteczku zatrzymujemy się na rynku oraz w porcie.
W drodze do Kadyn dołączają kolejni elblążanie. Tu spędzamy krótką chwilkę w dawnej stadninie koni oraz pod dębem Bażyńskiego.
Elbląg wita nas nowymi ludźmi i postojem pod pamiątkową tablicą elbląskiego browaru. Zaraz potem następuje głaskanie Piekarczyka przy Bramie Targowej na Starym Mieście.
Na działce Dareckiego uczestnicy Rajdu udzielają wywiadu reporterce Dziennika Elbląskiego oraz zjadają Spaghetti  a'la Kama.
Z pełnymi brzuchami jedziemy zobaczyć najniższy punkt w Polsce. Potem wieczorne zwiedzanie Elbląga połączone z zakupami oraz ściśle tajną misją.

Po powrocie na działkę ucinamy jeszcze rowerowe pogawędki, po czym już grubo po północy zmęczone Rajdowe Misiaczki zasypiają w błogim spokoju.

04.08.2009 - dzień drugi

Poranna pobudka przebiega bardzo leniwie. Na pomoc musiałem wezwać Flasha i dwóch miejscowych wyrabiaczy kilometrów. Po małej sesji zdjęciowej na działce opuszczamy Elbląg opłotkami przez - ( !!! Władysławowo :-).
Bocznymi drogami docieramy do Ząbrowa i tu zapada decyzja o wydojeniu krowy w Starym Polu.
Bardzo nieprzyjemnie jedzie się drogą 22 do Malborka. Rzut oka na zamek i pokonujemy Nogat by odnaleźć Myszewo. Moja towarzyska wyprawa kończy się w Nowym Dworze Gdańskim.

Z grupą Rajdową w ciągu dwóch dni pokonałem wspólnie jakieś 130 kilometrów.
Zaobserwowałem zebranie sześciu pieczątek do książeczek PTTK.

Oficjalna strona Rajdu -   Rowerowy Rajd Dookoła Polski


Darecki


 

ARCHIWUM