JURKOWICE - KANAŁ JURANDA
07.03.2010


Jak Jurek już co powie to musi być naprawdę śmiesznie. Nie dostałem e-maila z zapowiedzią niedzielnego spotu pod Biedronką. Informację znalazłem na stronie GR STOP. Potraktowałem to jako wielką możliwość zdobycia pierwszych naprawdę mocnych kilometrów w tym roku.

Ruszyliśmy z planem zdobycia Kanału Juranda i budowli na kształt akweduktu. Ruszyliśmy w kierunku Malborka drogą 22 gdyż niedzielne przedpołudnie gwarantowało względnie mały ruch samochodowy. W Starym Polu odbiliśmy w lewo i dotarliśmy do Złotowa. Tu Marek w sielskiej atmosferze domu podcieniowego zmieniał gumę ku ogólnej uciesze gawiedzi. W dalszej drodze całe siedem kilometrów bruku wyraźnie podnieciło grupę. Jurkowice były jak się okazało na rzut beretem.

Po krótkim popasie i sesji fotograficznej w okolicy akweduktu ruszyliśmy wspólnie z Mareckim w przyśpieszoną drogę powrotną.

Trasa:
ELBLĄG - Jegłownik - Stare Pole - Złotowo - Szropy - Jurkowice - Kalwa - Tropy Sztumskie - Żuławka Sztumska - Stalewo - Zwierzno - Markusy - Jezioro - Karczowiska Górne - ELBLĄG.

 


 

ARCHIWUM