AKCJA FROMBORK
02
.04.2010


Marecki bez większych ceregieli namówił mnie na spontaniczny wypad do Fromborka. Początek trasy pokonywaliśmy we mgle lecz po chwili było widać słabo przebijające się słoneczko.
Między Kamiennikiem, a Kwietnikiem odkryliśmy przecudnej urody Marinę zlokalizowaną w przydomowej sadzawce. W Nowym Monasterzysku Marecki pokazał mi to i owo oraz sprecyzował cel wyprawy poznawczej. Rozpoczął się pierwszy odcinek terenowy do Błudowa.
W Włóczyskach zdobyłem swój 2000 kilometr w tym roku oraz bonus w postaci widoku na nowoczesne "Kamienne Kręgi".

Od Krzywca do Fromborka dane nam było pokonać kolejny odcinek terenowy. Przed samym Fromborkiem zboczyliśmy na chwilę do miejscowego Planetarium.

Centralna ulica Fromborka jest w gruntowej przebudowie. Od miejscowych dowiedzieliśmy się, że w maju odbędzie się tam kolejny pogrzeb Mikołaja Kopernika który jak wiadomo nie był kobietą.

Drogę powrotną z Fromborka Marecki powierzył mi lecz zmodernizował odcinek omijający Pogrodzie, a wszystko to w trosce bym mógł się jeszcze lepiej przygotować do kolejnego Harpagana. Poprzez wspaniałe odcinki błotne dotarliśmy do Chojnowa. Tu odkryliśmy świeżo powstającą "Legendarną Trasę Rowerową.

W uśpionym Tolkmicku trafiliśmy na świeżo powstające osiedle chat krytych trzcinową strzechą.

Momentami było ciężko lecz udało się się pokonać wspaniałe 80 kilometrów. Potem jeszcze zakupowo i rekreacyjnie dokręciłem do swojej pierwszej tegorocznej setki.

Marecki wielkie dzięki za owocną motywację - Darecki   


Trasa:
ELBLĄG - cm.Dębica - Kamiennik Wielki - Kwietnik - Nowe Monasterzysko - Błudowo - Włóczyska - Krzywiec - Nowiny - Frombork - Narusa - Chojnowo - Tolkmicko - Kadyny - Suchacz - Nadbrzeże - Kamionek Wielki - Jagodno - ELBLĄGARCHIWUM