JEZIORO DRUŻNO - NIEBIESKI SZLAK
ESR - 17
.08.2010


Wcześniej przejazd trasy zrobił jedynie z mapką poglądową kolega Marecki. Wraz z Zbyszkiem postanowiliśmy wyczyn ten powtórzyć i natrafiliśmy już na pewne znaki.

Jadąc sobie spokojnie od strony Komorowa Żuławskiego i bacznie obserwując niebieskie znaczki, w okolicy mostu na Wąskiej oddzielającej Węzinę od Dłużyny odkryliśmy wspaniałe tablice informacyjne ustawione przez LGD.
Pierwszy znak bardzo ładny pokazywał ile km pokonaliśmy (3,7 km), drugi całkowicie zrozumiały, że przed nami do Elbląga czyli końca szlaku jeszcze dużo kilometrów (42 km). Dwa następne stanowiły niestety poważną zagadkę. Na odcinku około 30 metrów odległość do Elbląga spadła do 34,9 km. Odległość zaś do Komorowa wzrosła do 10,8 km.

Wielką zagadkę wyjaśniam sobie jedynie totalną dezorganizacją lub faktem zmęczenia ekipy ustawiającej oznaczenie szlaku. Nie traktuję tego jako sprawy politycznej i nie będę bronił własnym ciałem ustawionych znaków. I to by było na tyle.

Na szlaku proponuję w przyszłości rozegrać "Powiatowe Mistrzostwa - jazdy po płytach Jumbo"

Trasa:
Elbląg - Gronowo Górne - Nowina - Przezmark - Komorowo Żuławskie. Dalej jechaliśmy już według wyznaczonego szlaku aż do Krzewska. Tu postanowiliśmy świadomie pominąć mały odcinek by kręcić bezpośrednio do Elbląga.

Darecki 


ARCHIWUM