PĘTLA: ELBLĄG - MŁYNARY - PASŁĘK - ELBLĄG
ESR - 31.10.2010


Pomysł kameralnego wypadu zapodał Krzysztof z którym ostatni raz na rowerze byłem w styczniu, na przeprawie przez skute lodem jezioro Drużno. Aby kameralności nie było zbyt wiele wstawiłem na stronę małą informację w stylu "last minute". Na placu Jagiellończyka korzystając z przepięknej jesiennej pogody pojawiło się w sumie 7 bikerów.
Założeniem wycieczki była spokojna sportowa jazda asfaltami. W drodze do Młynar zatrzymaliśmy się jedynie na chwilę przy obelisku "Cadinen" oraz drzewie z miłosną dedykacją. Młodzieży tak się spodobało, że chcieli rzucać rowerami z wiaduktu nad drogą 22 czyli słynną "berlinką". W Młynarach Mirek rzucił propozycję powrotu przez Pasłęk. W Węzinie pokazał nam plac zabaw w miejscowej szkole. W drodze powrotnej mieliśmy możliwość pokonania małego odcinka budowanej nowej siódemki, nie ma to jak zapach świeżego asfaltu. 
Dystans 75 kilometrów pokonaliśmy z założoną wcześniej średnią 20 km/h.

Przejechana trasa:
Elbląg - Modrzewina - Krasny Las - Łęcze - Pagórki - Ogrodniki - Milejewo - Majewo - Nowe Monasterzysko - Młynary - Sąpy - Pasłęk - Rzeczna - Dłużyna - Węzina - Komorowo Żuławskie - Elbląg.


dziękuję wszystkim szybkim uczestnikom - Darecki   


 

ARCHIWUM