GRUDNIOWE PĄCZKI 2012
MARECKI - 09.12.2012


Grudniowe Pączki to oczywiście wieloletnia tradycja elbląskich bikerów. Organizator Marecki spisał się na medal i wcześniej powiadomił "Jedrusia", że przybędziemy.
W tym roku mieliśmy małą zagwozdkę w postaci uczestnictwa kontrowersyjnego Rafiego. Brać go z sobą czy nie? Potem mogą wyliczać nam kilometrówki różni dobrzy ludzie.
Jako, że mamy „miętkie” serca i twarde pupy dopuściliśmy ściganta pomazańca BS do wycieczki. Na całej trasie zachowywał się jak należy i mało co zsiadał z roweru.
Lekki chłodek nikogo nie rozpieszczał jednak
spokojnie dotarliśmy do Nowego Stawu. Tu w cukierni „Jędruś” nastąpiła wspaniała uczta nie tylko pączkowa. Były też inne ciasta i nawet "rurki z kremem". Na pomoc przybyła nam dodatkowo czujna grupa z Tczewa z Jarhawem i Nefre na czele. Dostawione stoliki i wzmocniona obsługa świadczyła o tym, że w tym miejscu rowerowy klient jest mile widziany.
Drogę powrotną jako niepokorny niestety wydłużyłem sobie ponieważ dołączyłem się do ludzi z opcji "pilnuj Rafiego". Ten natomiast napierał mocno i całą drogę gadał jak najęty chociaż wie bestia, że jest na warunkowym.  

TRASA: Elbląg – Jazowa – Wiercicy – Lubstowo – Świerki – Chlebówka - Nowy Staw - Nowy Dwór Gdański – Cyganek – Tujsk – Marzęcino – Kępki – Helenowo – Elbląg.  

 fotki ESR