POŚWIĄTECZNE SPALANIE KALORII - STEGNA
ESR - 29.12.2013


Po świątecznym popasie wypadało kulturalnie wyjść zza stołu i poddać się intensywnemu spalaniu kalorii. Nie ma to jak spalać one kalorie w wspaniałym towarzystwo i do tego w rejsie do Stegny. Na pierwszy rzut oka wyglądało, że mogę dziś spalić, aż siedemnaści kalorii bo tylu uczestników pojawiło się na starcie. Potem przybyło jeszcze ze trzech, a wśród nich znany elbląski rowerowy terrorysta. Ten na przystanku w Kazimierzowie zrobił nieplanowany wykład w bardzo ostatnio  popularnym temacie gender.
Po dwóch sklepowych postojach w Marzęcinie i Tujsku szczęśliwie dotarliśmy do Stegny. Stegna jak wszystkim wiadomo najbardziej znana jest z Biedronki więc grupa terrorystów spustoszyła sklepowe półki w pewnym dziale.
Na plaży zastaliśmy skromną grupę Elbląskich Morsów i dołączył do nas Darek z Tczewa z dwoma kolegami.
Najważniejszym punktem odwrotu okazał się być temat kto z kim i którędy. Skorzystałem z najlepszej oferty szerokim łukiem omijając miejscowe bary.
Nastąpił etap wspaniałego spalania kolejnych kalorii, a ich liczba poszła w setki. Nieświadomy kręciłem więc spokojnie nie wiedząc, że nadal mam na karku tajnych terrorystów. Najpierw terrorysta dyplomata Janusz rodem ze STOP-u przerobił trasę nakazując zaliczenie 100. W efekcie zaliczyliśmy Kępę Rybacką i Nowakowo. Liczniki grzały się, a kilometrów niestety brakowało. Cóż począć? Pojechaliśmy w trójkę trasą nadzalewową niby do Kamionka lecz terrorysta Marek_B rzucił ładunek wybuchowy który wymiótł nas w Łęczu.
Terrorystom mówię zdecydowane nie lecz z tymi jak się zdarzy pojadę kolejny raz.
 

Fotki ESR
 

Trasa:
Elbląg - Kazimierzowo - Bielnik II - Kępki - Marzęcino - Tujsk - Stegna - powrót - Tujsk - Marzęcino - Kępki - Bielnik II - Kępa Rybacka - Nowakowo - Rubno - Kamienica Elbląska - Łęcze - Krasny Las - Elbląg.

 Darecki


ARCHIWUM