POMOSTY BĄGARDZKIE
Marecki - 22.02.2014


Postanowiłem potowarzyszyć Mareckiemu i licznej grupie w poszukiwaniu "Pomostów Bągardzkich". Nie wnikałem  szczegółowo skąd się wziął pomysł poszukiwania pomostów, bom nie żaden lodołamacz zaplanowanych tras.
Początek wycieczki zaowocował bardzo poważną usterką w postaci złapania gumy przez Mareckiego. Ja sobie pojeździłem to tu, to tam. Ponownie skonsolidowałem się z grupą by przejechać drogą brukową przez Szopy. Tu do grupy dołączył do nas psina który reagował na wołanie i nawet wywąchał przebiśniegi które odpowiednio oznaczył. Towarzyszył nam, aż do Gronowa Elbląskiego gdzie nastąpił pierwszy wielki popas sklepowy. Pies niestety musiał obejść smakiem, gdyż nikt go niczym nie poczęstował.
Bractwo żwawo ruszyło w dalszą drogę lecz w Jasnej nastąpiła totalna rozpierducha i kilkunastoosobowy peleton pojechał sobie w siną dal zostawiając organizatora i kilku wiernych pod kościołem. Nie ma, że boli szybciutko przywołano porządek i po kilku chwilach przystąpiliśmy do właściwego poszukiwania pomostów. Samotnie terenowo zaatakowałem owe pomosty od strony Bągartu i jako jedyny odnalazłem całe dwa pomosty istniejące w postaci nieco więcej niż skromnej. Przeprawiłem się przez jeden z nich te i nazad suchą nogą co udokumentowałem na fotkach.
Bractwo zmęczone i zniechęcone spacyfikowało w Bągarcie kolejny sklep wdając się w kurtuazyjne rozmowy z miejscowymi. Kto i w jakim celu oznaczył na mapach "Pomosty Bagardzkie" chyba nikt nie zamierza dochodzić. Środki unijne poszły w błoto.
Żeby nie było do końca smutno postanowiono zorganizować ognisko w okolicach Kwietniewa. Ognisko bardzo udane lecz ponowny start został okupiony laczkami dwóch wspaniałych rowerów.
Spokojnie z Mirkiem zaliczyliśmy treningowo okrężną trasę przez Rychliki i Wysoką. Od Nowego Dolna napotykaliśmy niedobitki grupy zasadniczej oraz Mareckiego który ciągle dopompowywał swoje tylne koło, a wieść gminna niesie, że pompowań było równo trzynaście.

Zaliczyłem swoją pierwszą tegoroczną setkę i jestem wielce kontent.
 

Fotki ESR

Darecki