JESIENNE MARZENIE DARECKIEGO
Darecki
 - 23.11.2014


Dobre 20 osób pomogło mi spełnić moje małe wielkie "Jesienne Marzenie". Odnalazłem w wspaniałym towarzystwie punkt numer 17 z 42 Harpagana. Punkt był zlokalizowany w ciemnym lesie w okolicach Majewa i Zajączkowa. Jak to określił budowniczy Bartek "za górką na wschodzie". Pierwszy i ostatni raz byłem tam 15 października 2011. Podczas tego pamiętnego Harpagana miałem także swój "pierwszy raz" i na bank ostatni. Wtedy trafiłem tam całkowicie przypadkiem dzięki pomocy Czuczu i innych. Dzisiaj pomógł mi Paweł który dysponował tajemniczą mapką.


Spod Biedronki ruszyliśmy starą "siódemką" w kierunku Komorowa i żeby było bardziej awangardowo w początkowej fazie odwiedziliśmy jeszcze jeden tłusty onegdaj punkt zlokalizowany w okolicach Weklic przy wodospadzie. Protesty były lecz przez Rogowo bardzo terenowo udało nam się zdobyć Pomorską Wieś. Do Zastawna lekki odpoczynek na asfalcie i zaraz potem trasa widokowa przez Sokolnik do Nowego Monasterzyska. Do Majewa kolejny asfalt i tam zakupy w kultowym sklepie. W drodze na zapodaną 17 musieliśmy pokonać wiele barier w tym taką z drutu kolczastego. W lesie jak to w lesie, jeden raz zbłądziłem lecz Paweł pokazał mapę i doznałem olśnienia.
Na punkcie oczywiście ognisko, kiełba i inne pieczyste (banany). Z lasu zziębnięta grupa w pośpiechu wyjeżdżała różnymi drogami w kierunku Zajączkowa. Potem to już tylko szybki szus do domu przez Ogrodniki i Jelenią Dolinę.


Dziękujący, jesiennie spełniony - Darecki    


 

ARCHIWUM